جاروبرقی صنعتی

نمایش دادن همه 12 نتیجه

جاروبرقی صنعتی

جارو برقی صنعتی چیست؟ وسیله‌ای برای تمیز کردن است که دائماً در حال استفاده از آن هستید. بنابراین برای انتخاب یک جاروبرقی صنعتی مناسب باید حتماً کیفیت آن را در نظر بگیرید، زیرا کیفیت بالا موجب طولانی شدن عمر دستگاه خواهد شد.

شما برای این‌که بتوانید در محیط زندگی و کار خود به راحتی فعالیت کنید، نیاز دارید آن‌جا را تمیز نگه دارید. این مهم، به‌ویژه در مورد محیط کار، که معمولاً بیشتر کثیف می‌شود و این کثیفی‌ها هم اغلب شدید هستند، اهمیت بیشتری دارد، چون جاروبرقی‌های معمولی و خانگی قادر به تمیز کردن آن نیستند. برای چنین شرایطی، جاروبرقی صنعتی به کمک شما می‌آید.

جارو برقی صنعتی برای تمیز کردن محیط خانه و کارخانه بسیار رایج است، و کمتر خانه یا کارخانه ای پیدا می شود که از جارو برقی استفاده نکند. از آنجایی که از جارو برقی ها در مکان های متفاوتی استفاده می شوند و با آنها محیط های متفاوتی را تمیز می کنند، آن ها را در اندازه ها و شکل های متفاوتی می سازند.

جارو برقی صنعتی یکی از قدرتمند ترین انواع جارو برقی ها است. از این جارو برقی ها در محیط های کاری مانند شرکت ها یا کارخانه ها استفاده می کنند. اندازه این جارو برقی ها به دلیل اینکه باید محیط بزرگی را تمیز کنند از جارو برقی های خانگی بزرگتر است. علاوه بر این موتور به کار رفته در این جارو برقی ها نیز بسیار قدرتمندتر است و به راحتی می تواند هر آشغالی را که سر راهش قرار می گیرد تمیز کند. جارو برقی های صنعتی را نیز در انواع مختلفی می سازند. یکی از ویژگی های خوبی که این جارو برقی ها دارند این است که می توانند گرد و خاک و آب را به راحتی تمیز کنند، بدون اینکه به موتور آنها آسیبی برسد. معمولاً این جارو برقی ها را در انواع دو موتوره و سه موتوره می سازند، که هر کدام از آنها کاربرد خاصی دارند و برای تمیز کردن مکان خاصی به کار می روند.

در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا شما را بیشتر با جارو برقی های صنعتی آشنا کنیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

اجزای جاروبرقی صنعتی

همه جاروبرقی‌های صنعتی – و حتی جاروبرقی‌های نیمه صنعتی و خانگی – از اجزای زیر تشکیل شده‌اند:

 • نازل و لوله خرطومی
 • چراغ هشدار انسداد لوله یا عدم مکش
 • سوئیچ ضد آب جاروبرقی
 • گیره‌های پلاستیکی روی درب مخزن
 • موتور جاروبرقی (که انواع مختلف و تعداد متنوع دارد)
 • مخزن فولاد ضد زنگ (که می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشد)
 • لوله تلسکوپی فلزی
 • محل قرارگیری لوازم جانبی جاروبرقی
 • برس کف جاروبرقی صنعتی
 • شیر تخلیه

ویژگی های جارو برقی صنعتی

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، جارو برقی ها را بر اساس کاربرد آنها در شکل و اندازه های مختلفی می سازند. هر کدام از جارو برقی ها با توجه به اینکه در چه محیطی مورد استفاده قرار می گیرند، یکسری ویژگی‌ های خاص دارند. هنگام خریدن یک جارو برقی صنعتی باید ویژگی های خاص این جارو برقی ها را مورد توجه قرار دهید. در ادامه ویژگی های مهم جارو برقی های صنعتی را بررسی خواهیم کرد.

موتور جارو برقی های صنعتی

موتور جاروبرقی صنعتی، مانند هر وسیله الکتریکی دیگری مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش آن است. در واقع این موتور است که تعیین می‌کند عملکرد دستگاه چگونه باید باشد، چه قدرتی داشته باشد و کدام مواد را مکش کند.

برای مثال جارو برقی های که برای تمیز کردن محیط خانه ساخته شده اند، نمی توانند محیط های صنعتی را تمیز کنند، زیرا ویژگی ساختاری آنها به گونه ای است که تنها می توانند گرد و خاک را تمیز کنند و نمی توانند آشغال های با حجم بزرگ را تمیز کنند. جارو برقی های صنعتی دارای موتور های قدرتمندی هستند، به همین دلیل می توانند به راحتی محیط های صنعتی مانند کارخانه ها را تمیز کنند. از آنجایی که در محیط های صنعتی نیاز است که به طور مداوم محیط کار تمیز شود و همچنین حجم زباله ها نیز بسیار بیشتر و گاهاً بزرگ‌تر است، جارو برقی هایی که برای تمیز کردن محیط های صنعتی طراحی شده اند دارای موتور های توربینی هستند. این موتور ها انرژی زیادی تولید می کنند و به همین دلیل می توانند به راحتی محیط را تمیز کنند.

البته، تعداد این موتورها نیز می‌تواند در نحوه عملکرد و قدرت جاروبرقی صنعتی تاثیرگذار باشد، که در ادامه، در بخش انواع جاروبرقی صنعتی به آن خواهیم پرداخت.

فیلتر های جارو برقی صنعتی

یکی دیگر از ویژگی هایی که جارو برقی های صنعتی دارند، این است که سیستم فیلتراسیون گسترده ای دارند. همه جارو برقی ها دارای سیستم فیلتراسیون هستند، که از بازگشت ذرات گرد و غبار یا آشغال ها به بیرون جلوگیری می کنند. این سیستم ها در جارو برقی های صنعتی به دلیل اینکه ذرات سمی یا آتش زا را جمع آوری می کنند بسیار گسترده و پیشرفته تر هستند. لازم به ذکر است، که نوع فیلتر های به کار رفته در جارو برقی های صنعتی بسته به اندازه ذراتی که مکش می کنند متفاوت است.

پمپ جارو برقی های صنعتی

سرعت و قدرت پمپ جارو برقی های صنعتی یکی از مهم ترین قسمت های آن می باشد؛ زیرا عمل مکش برعهده این قسمت می باشد. اگر جارو برقی از قدرت مکش خوبی برخوردار نباشد نمی تواند محیط را به خوبی تمیز کند. پمپ های به کار رفته در جارو برقی های صنعتی از سرعت و قدرت مکش بسیار بالایی برخوردار هستند، زیرا این جارو برقی ها باید آلاینده ها و مواد زاید را به خوبی از سطح زمین تمیز کنند. همچنین باید سرعت مکش این جارو برقی ها نیز بسیار زیاد باشد. این نوع از جاروبرقی های صنعتی می توانند عمل تمیز کاری را در کمترین زمان ممکن انجام دهند. معمولا پمپ جارو برقی ها را با توجه به کاربرد آنها در انواع مختلفی می سازند. پمپ جارو برقی های صنعتی با توجه به کارایی آنها از نوع ساید چنل می باشد.

جنس بدنه جارو برقی های صنعتی

یکی از ویژگی های مهم هر جارو برقی صنعتی یا خانگی، شکل ظاهری و جنس بدنه آن می باشد. جارو برقی ها را با توجه به کارایی آنها در محیط های مختلف، در جنس ها و ابعاد متفاوتی می سازند. جارو برقی های صنعتی به دلیل اینکه در محیط های صنعتی به کار گرفته می شوند، باید محیط بزرگ‌تری را تمیز کنند و همچنین حجم آلاینده ها نیز در محیط های صنعتی بسیار بیشتر است، به همین دلیل آنها را در ابعاد بزرگ ‌تر می سازند. از آنجایی که در محیط های صنعتی امکان آسیب به جارو برقی در اثر برخورد یا سقوط اجسام زیاد است، معمولا جنس جارو برقی های صنعتی از فلز یا پلاستیک مقاوم ساخته می شود.

کاربرد جارو برقی صنعتی

جارو برقی های صنعتی نوعی از جارو برقی هستند، که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این جارو برقی ها می توانند هر گونه محیط صنعتی را تمیز کنند. جارو برقی های صنعتی به راحتی می توانند آشغال های ریز یا درشت را در محیط های صنعتی جمع آوری کنند. علاوه بر این، این جارو برقی ها توانایی مکش مایعات را نیز دارند. به همین دلیل می توانند به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی هر محیطی را به خوبی تمیز کنند. در همه صنایع، اعم از صنایع غذایی، صنایع پلاستیک، صنایع چوب و کاغذ و غیره می توان از جارو برقی های صنعتی برای نظافت و تمیز کاری استفاده کرد.

عمده‌ترین کاربردهای جاروبرقی صنعتی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تمیز کردن رستوران‌ها و هتل‌ها
 • نظافت سالن‌های سینما، تئاتر و آمفی تئاترها
 • نظافت کلینیک‌ها، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و سایر مراکز بهداشتی
 • نظافت محیط‌های کارگاهی، صنعتی و کارخانجات
 • قابلیت استفاده در کارواش‌ها برای تمیز کردن داخل خودروها
 • و غیره…

انتخاب جاروبرقی صنعتی خوب و با کیفیت

جاروبرقی صنعتی وسیله‌ای است که احتمالاً مدام از آن استفاده خواهید کرد. برای این‌که بتوانید یک جاروبرقی صنعتی درجه یک و با کیفیت پیدا کرده و خریداری کنید، لازم است چند فاکتور مهم را مد نظر قرار دهید:

 • اولین فاکتور در انتخاب جاروبرقی صنعتی، قدرت مکش آن است. شما به یک جاروبرقی قدرتمند نیاز دارید که از پس آلودگی‌های صنعتی محیط کارتان بربیاید؛ وگرنه همان جاروبرقی‌های خانگی هم کثیفی‌های معمولی را تمیز می‌کنند.
 • مورد دوم، مخزن ذخیره جاروبرقی صنعتی است. برای این‌که به دردسر نیافتید و هی مجبور نباشید مخزن جاروبرقی خود را خالی کنید، سعی کنید یک جاروبرقی با مخزن تا حد ممکن بزرگ انتخاب کنید.
 • مسأله دیگر در انتخاب جاروبرقی صنعتی با کیفیت، داشتن صدای کم است. صدای جاروبرقی نباید زیاد و آزار دهنده باشد.
 • دارا بودن لوازم جانبی کار با جاروبرقی صنعتی را آسان می کند.
 • یکی دیگر از ویژگی های با اهمیت جاروبرقی های صنعتی، راحتی باز و بسته شدن خرطومی و سری های دستگاه است.
 • بلند بودن سیم جاروبرقی نیز نشان‌دهنده راحتی کار و کیفیت عالی جاروبرقی صنعتی است. مخصوصاً در محیط کار، که معمولاً وسعت بیشتری دارد و شما نیاز به کابلی طولانی‌تر دارید.
 • حرکت آسان لاستیک های جاروبرقی صنعتی یکی دیگر از نشانه های خرید جاروبرقی صنعتی با کیفیت است.
 • جنس بدنه محکم نیز بسیار مهم است. بدون شک، وقتی قرار است از این جاروبرقی در محیط‌های کاری و زمخت استفاده کنید، لازم است بدنه‌ای محکم داشته باشد تا آسیب نبیند.
 • البته، در کنار توجه به محکم بودن بدنه، باید توجه داشته باشید که وزن جاروبرقی صنعتی انتخابی‌تان هم بیش از حد زیاد نباشد.
 • کارایی و طول عمر زیاد جاروبرقی صنعتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • در صورتی که وزن جاروبرقی صنعتی مورد نظرتان زیاد است، بهتر است چک کنید دستگیره‌های اضافی برای بلند کردن و حمل و نقل داشته باشد.
 • فیلتر به کار رفته در برخی از جاروبرقی‌های صنعتی، از جنس فلزی است و قابلیت شست‌ و شو دارد.

در کنار موارد عنوان شده که بیشتر به خود جاروبرقی صنعتی و برند آن مربوط می‌شوند، لازم است مواردی همچون ارسال کالا و مدت زمان تحویل آن هنگام خرید، خدمات پس از فروش کالا، پشتیبانی شرکت مورد نظر از مشتریان، ضمانت بازگشت کالا و غیره را نیز مد نظر قرار دهید.

انواع جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی را می‌توان از نظر ابعاد جاروبرقی، تعداد موتورهای آن و همین‌طور عملکردش به چندین نوع تقسیم‌بندی کرد. به‌عنوان مثال، جاروبرقی‌های صنعتی می‌توانند بزرگ یا کوچک باشند، یک موتوره، دو موتوره یا سه موتوره باشند و یا بر اساس عملکرد، به دو نوع جاروبرقی صنعتی ساده و جاروبرقی صنعتی آب و خاک تقسیم شوند.

این‌که هر یک از این انواع جاروبرقی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد، در ادامه بررسی می‌کنیم.

جاروبرقی صنعتی بزرگ

ظرفیت مخزن جاروبرقی صنعتی بزرگ بین ۶۰ تا ۱۹۰ لیتر است. این جاروبرقی‌ها، به دلیل قدرت مکندگی زیاد، به صورت جاروبرقی های صنعتی دو موتوره یا سه موتوره عرضه می‌شوند. این مدل جاروبرقی صنعتی بیشتر برای تمیزکاری مساحت های زیاد و محیط های صنعتی مثل کارگاه ها و کارخانجات تولیدی بزرگ کاربرد دارد و در مدت زمانی کوتاه همه آلاینده های مکان مورد نظر را جمع‌آوری می‌کند.

جاروبرقی صنعتی کوچک

جارو برقی صنعتی کوچک به صورتی طراحی شده است که بسیار سبک است و حمل و نقل آن کاربر را دچار مشکل نمی کند و غالباً به جاروبرقی صنعتی سیار یا پرتابل مشهور است. این جاروبرقی بیشتر در مصارف خانگی و اداری استفاده دارد و در مکان هایی که مساحت کمی دارند کاربرد فراوانی دارد.

انواع جاروبرقی صنعتی از نظر تعداد موتور

جاروبرقی های صنعتی از لحاظ تعداد موتور به سه گروه تقسیم می شوند.

جارو برقی صنعتی تک موتوره

جاروبرقی صنعتی تک موتوره همان گونه که از اسمش پیداست یک موتور دارد، اما این یک موتور بسیار قدرتمند عمل می‌کند و در گروه جاروبرقی های نیمه صنعتی قرار می گیرد که برای نظافت محیط، کارایی بالایی دارد و برای گندزدایی متراژهای زیر ۲۰۰ متر مربع مناسب است و فقط به صورت جاروبرقی صنعتی خاک عرضه می شود.

جاروبرقی صنعتی دو موتوره

جاروبرقی صنعتی دو موتوره از دو موتور قوی با توانایی مکش بسیار بالا برای آب و خاک تشکیل شده است. این جاروبرقی صنعتی نسبت به جاروبرقی تک موتوره قدرتمند تر است و در محیط هایی با متراژ حداکثر ۴۰۰ متر مربع کاربرد دارد و برای تمیز کاری همزمان آب و خاک بهترین گزینه محسوب می‌شود.

جاروبرقی صنعتی سه موتوره

در ساخت جاروبرقی سه موتوره از سه موتور با قدرت بالا استفاده می شود که قابلیت مکندگی همزمان مایعات، گرد و غبار و آلاینده های خشک را دارد و چون خلاء بیشتری در مخزن جاروبرقی ایجاد می کند نسبت به جاروبرقی صنعتی دو موتوره ظرفیت جمع آوری زباله بیشتری را دارد. این نوع جاروبرقی در مکان های صنعتی مثل کارخانجات تولیدی بالای ۴۰۰ متر مربع استفاده می شود.

جاروبرقی صنعتی خشک یا تجاری

جاروبرقی صنعتی خشک یا ساده، مانند جاروبرقی‌های خانگی، تنها برای مکش و تمیز کردن مواد خشک و جامدات طراحی شده است. این نوع جاروبرقی‌ها، قابلیت مکش مایعات را ندارند و نمی‌توان از آن‌ها برای مصارف تر استفاده کرد. همان‌طور که اشاره شد، جاروبرقی‌های صنعتی تک موتوره، از این نوع هستند.

از این نوع جاروبرقی‌های صنعتی، معمولاً در مراکز تجاری، ساختمان‌های مسکونی، ادارات، شرکت‌ها، خوابگاه‌ها، مراکز درمانی، کارواش‌ها و هتل‌ها استفاده می‌شود. جاروبرقی‌های صنعتی تجاری، برای استفاده مداوم و یک‌سره طراحی نشده‌اند و بهتر است از این دستگاه‌ها به‌ صورت دوره‌ای استفاده کنید تا عمر طولانی‌تر داشته باشند.

جاروبرقی صنعتی آب و خاک

جاروبرقی صنعتی آب و خاک، همان‌طور که از نام آن هم می‌توان حدس زد، قابلیت مکش و تمیز کردن جامدات و مایعات را با هم دارد. این نوع از جاروبرقی‌های صنعتی، در محیط‌های صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. وجود آب، یا ریختن روغن و انواع مایعات روی زمین، از جمله اتفاقاتی است که معمولاً در محیط‌های کاری مثل کارگاه‌ها و کارخانجات زیاد اتفاق می‌افتد و در عین حال می‌تواند سلامت و ایمنی افراد را نیز در معرض خطر قرار دهد.

به علاوه، وجود آب، رطوبت یا انواع مایعات روی زمین ممکن است به دستگاه‌ها، لوازم و ابزارهای موجود در کارگاه یا کارخانجات صنعتی صدمه وارد کند. به همین دلیل نیز معمولاً یکی از انتخاب‌های خوب برای این قبیل افراد، جاروبرقی صنعتی آب و خاک است. مدل‌های جاروبرقی صنعتی دو موتوره و سه موتوره، اغلب به‌صورت آب و خاک عرضه می‌شوند.

جاروبرقی سه فاز صنعتی دائم کار (توربینی)

احتمالاً شنیدن کلمه سه فاز، این احساس را در شما نیز ایجاد می‌کند که این نوع جاروبرقی‌های صنعتی، بسیار قدرتمند هستند. بله… همین‌طور هم هست!

در ساخت در جاروبرقی‌های صنعتی سه فاز از موتورهای پرقدرت توربینی 2.2 الی 5.5 کیلو وات استفاده شده و با توجه به کیفیت فوق‌العاده این موتورها، دستگاه قدرت این را دارد که به‌صورت یک‌سره و شبنه‌روزی کار کند. مخازن این جاروبرقی‌های صنعتی معمولاً خیلی بزرگ ساخته می‌شود، فیلتراسیون آن‌ها بدون مشکل و راحت انجام می‌شود و اغلب جنس بدنه آن‌ها هم بسیار محکم، ضد ضربه و بادوام است.

جاروبرقی صنعتی ضد انفجار

اما نوع دیگری از جاروبرقی‌های صنعتی، جاروبرقی‌های صنعتی ضد انفجار هستند. این نوع از جاروبرقی‌های صنعتی، مخصوص استفاده در محیط‌های خاص و مستعد انفجار طراحی و ساخته شده‌اند و دارای استاندارد اتکس (ATEX) هستند. تمامی قسمت‌های این جاروبرقی‌های صنعتی ضد انفجار، عایق‌بندی شده است تا از بروز هرگونه انفجار و اتفاق ناگوار جلوگیری به عمل آید.

روش صحیح نگهداری از جاروبرقی صنعتی

در کنار مواردی که برای انتخاب و خرید جاروبرقی صنعتی مطرح کردیم، لازم است مواردی را نیز در خصوص نگهداری از این جاروبرقی‌ها مطالعه کنید:

 • بعد از هربار مصرف، مخزن جاروبرقی را تخلیه کنید.
 • کیسه جاروبرقی را همیشه قبل از پر شدن به صورت کامل تعویض کنید.
 • برس جاروبرقی را به صورت منظم و دائم تمیز کنید.
 • گرد و خاک نشسته بر روی دستگاه جاروبرقی صنعتی را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز کنید.
 • اگر از اتصال و سالم بودن سیم برق اطمینان دارید دستگاه را برای تعمیر به تعمیرکار بسپارید.
 • هرگز از جاروبرقی های یک موتوره برای جمع آوری آب و مایعات استفاده نکنید.

قیمت جارو برقی صنعتی به چه چیزی بستگی دارد؟

از آنجایی که جارو برقی های صنعتی نیز دارای انواع مختلفی هستند، بنابراین قیمت آنها نیز بسیار متفاوت است. قیمت جارو برقی ها به ویژگی های آنها مانند جنس بدنه، اندازه، قدرت موتور و غیره بستگی دارد. همان طور که در بالا نیز توضیح داده شد، برخی از جارو برقی های صنعتی دارای دو موتور و برخی دیگر دارای سه موتور هستند؛ به همین دلیل نمی توان برای قیمت جارو برقی های صنعتی عدد ثابتی را در نظر گرفت.